Accessibility icon

„Ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebitijim osobama podjelom hrane i/ili osnovne materijalne pomoći – faza III“

3. travnja 2020.

Status:  Otvoren od 30.03.2020. do 16.11.2020.

Vrsta poziva:  Otvoreni poziv na dostavu projektnih prijedloga (bespovratna sredstva)

Područje:  Socijalna uključenost

Prijavitelji: Neprofitne organizacije

Vrijednost natječaja: 45.000.000,00 kn

Fond: Fond europske pomoći za najpotrebitije (FEAD)

 

Sažetak

Ovaj Poziv usmjeren je na ublažavanje najgorih oblika siromaštva, pružanjem nefinancijske pomoći (hrane i/ili osnovne materijalne pomoći) najpotrebitijim osobama te pružanjem popratnih mjera koje će doprinijeti boljem socijalnom uključivanju najpotrebitijih osoba.Ciljane skupine Poziva su samci i/ili kućanstva koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva i definirani su kao najpotrebitiji prema kriterijima partnerske organizacije za primanje hrane i/ili osnovne materijalne pomoći.Prihvatljivi prijavitelji i partneri su neprofitne pravne osobe kojima je nadležno upravno tijelo izdalo rješenje kojim se odobrava stalno prikupljanje i pružanje humanitarne pomoći.
Podnošenje projektnih prijedloga dozvoljeno je od 20. travnja 2020. godine od 8:00:00 sati.

 

Najnovije