Accessibility icon

U Portugalu održan 7. transnacionalni partnerski sastanak projekta +Resilient

16. studenoga 2021.

U sklopu projekta + Resilient -Otvoreni resursi Mediterana za društvene inovacije i društveno odgovorno poduzetništvo, 11. i 12. studenog 2021. održan je 7. transnacionalni partnerski sastanak. Sastanak se održao u Evori, Portugalu gdje se nalazi sjedište organizatora i partnera u projektu RCDI – Mreža za razvoj i inovacije. Na sastanku su predstavljeni rezultati provedenih aktivnosti u sklopu Modula 2 – Prijenos kao što su pilot projekti, radionice i izložbe, evaluacija provedbe, ažuriranje projektne platforme te diseminacija. Partneri su započeli s provedbom aktivnosti kapitalizacije u sklopu posljednjeg modula, te su najavljene aktivnosti koje će se provoditi do 30.travnja 2022. kad projekt završava. U Evori je održan i studijski posjet Zakladi Eugénio de Almeida, privatnoj ustanovi od javnog interesa, osnovanoj 1963. godine. Misija Zaklade je integrirani razvoj regije, stvaranjem kulturnih, društvenih i obrazovnih prilika za sve građane.

Ukupna vrijednost projekta +Resilient iznosi 3.578.529,80 €, nositelj projekta je Regija Veneto uz partnere na projektu Sveučilište AIX-Marseille, Zaklada za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva, Regionalni koordinator Istarske županije za europske programe i fondove, Mreža za razvoj i inovacije (RCDI), Regija Istočna Makedonija i Trakija (REMTH), Gospodarska komora Trevisa i Belluna, Tehnološki institut Aragon, Grčko softversko društvo (GFOSS), Barcelona Activa, Otvoreno sveučilište Katalonije (UOC), Fondacija za poboljšanje mogućnosti zapošljavanja (PRIZMA), Savez talijanskih općina (ANCI) i Savez gospodarskih komora Albanije (UCCIAL). Projekt +Resilient sufinaciran je iz Europskog fonda za regionalni razvoj kroz program Interreg Mediteran 2014.-2020.

 

Najnovije