Accessibility icon

SAVE THE DATE – Uključite se u konzultacijski proces Programa Interreg Italija-Hrvatska

19. ožujka 2024.

Program Interreg Italija-Hrvatska 2021-2027  poziva sve zainteresirane da se uključe u konzultacijski proces u okviru pripreme Poziva za strateške projekte – OSI – Operation of strategic improtance, čija je objava najavljena za jesen 2024. godine. U tu svrhu organizirano je javno prekogranično savjetovanje koje će se održati on-line 4. travnja 2024. godine u trajanju od 14:30 do 16:30h. Cilj savjetovanja je uključiti ključne partnere Programa i građane u provedbu Programa, a posebno u ovaj Poziv na dostavu projektnih prijedloga.

Konzultacije služe za procjenu koliko su ciljevi definirani za svaki specifični cilj (SO) od strane Radne grupe usklađeni sa stvarnim potrebama teritorija. Također cilj je istražiti operativne aspekte Poziva na dostavu prijedloga, uključujući razinu i modalitete uključenosti OSI projekata u “tematske zajednice”, koje olakšavaju dijalog između različitih vrsta financiranih projekata.

Savjetovanje je upućeno različitim ciljnim skupinama, s posebnim naglaskom na:

  • javnost
  • specifične skupine dionika
  • mlade, prema EU strategiji za mlade
  • druge programe područja (npr. Interreg ADRION, Interreg Italija-Slovenija i Interreg IPA Južni Jadran) s ciljem sinergije i komplementarnosti
  • predstavnike EUSAIR-a

Prijave na savjetovanje su moguće putem google obrasca, a više informacija o savjetovanju možete pronaći na službenim mrežnim stranicama Programa

Svoje mišljenje možete izraziti i putem Upitnika

 

Najnovije