Accessibility icon

Održana edukativna radionica „Planiranje i računovodstveno evidentiranje projekata financiranih iz EU fondova“

5. lipnja 2024.

Dana 4. lipnja 2024. godine u organizaciji Javne ustanove Regionalni koordinator Istarske županije za europske programe i fondove održana je edukativna radionica „Planiranje i računovodstveno evidentiranje projekata financiranih iz EU fondova“.
Cilj edukacije bio je upoznavanje polaznika s pravnom regulativom i praktičnim primjerima koji se odnose na načela knjigovodstvenog evidentiranja prihoda i rashoda EU projekata, osnovnu podjelu i definicije troškova u EU projektima, načela planiranja proračuna i financijskog plana za EU projekte, značaj proračunskih klasifikacija, knjiženje rashoda nastalih u prethodnim razdobljima naknadno priznatih kao rashoda EU projekata te EU projekti privremeno financirani/(pred)financirani iz vlastitih sredstva.

Na edukativnoj radionici prisustvovalo je preko 30 predstavnika iz raznih institucija s područja Istarske županije.

 

 

Najnovije