Accessibility icon

Objavljen novi Poziv za podnošenje projektnih prijedloga u okviru programa Erasmus + za 2022. godinu

3. prosinca 2021.

Europska komisija objavila je Poziv na podnošenje prijedloga za program Erasmus+ za 2022. godinu. Za program Erasmus+ izdvojit će se čak 3,9 milijardi eura te će on i dalje pružati mogućnosti za studiranje u inozemstvu, stažiranje, naukovanje, razmjenu osoblja i prekograničnu suradnju u različitim područjima povezanima s obrazovanjem i osposobljavanjem, mladima i sportom. Osim općeg poziva, godišnji program rada obuhvaća i odvojene aktivnosti, kao što je inicijativa “Europska sveučilišta”. Budžet za Hrvatsku iznosi više od 36 milijuna eura.

Poziv obuhvaća sljedeće aktivnosti:

 • Ključna aktivnost 1 (KA1) – Mobilnost u svrhu učenja za pojedince
 • Ključna aktivnost 2 (KA2) – Suradnja organizacija i institucija
 • Ključna aktivnost 3 (KA3) – Podrška razvoju politike i suradnji
 • Aktivnosti Jean Monnet

Za financiranje u okviru programa Erasmus+ mogu se prijaviti sva javna i privatna tijela koja djeluju u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta. Nadalje, skupine mladih koje su aktivne u radu s mladima, ali ne nužno u okviru organizacija mladih, mogu se prijaviti za financiranje za mobilnost u svrhu učenja za mlade i osobe koje rade s mladima, aktivnosti sudjelovanja mladih i aktivnosti uključivanja u okviru inicijative DiscoverEU.

Za ovaj Poziv  predviđeno je ukupno 3, 179 milijuna EUR, raspodijeljeno po područjima:

 • obrazovanje i osposobljavanje:  2 813,11 milijuna EUR
 • mladi: 288,13 milijuna EUR
 • sport: 51,89 milijuna EUR
 • aktivnosti Jean Monnet: 25,8 milijuna EUR

Rokovi za dostavu projektnih prijedloga:

 • Ključna aktivnost 1 (KA1): 23. veljače 2022.
 • Ključna aktivnost 2 (KA2): 23. ožujka 2022.
 • Ključna aktivnost 3 (KA3): 22. ožujka 2022.
 • Aktivnosti Jean Monnet: 1. ožujka 2022.

Svi rokovi unutar pojedinih ključnih aktivnosti dostupni su na poveznici. Tekst Poziva dostupan je na svim službenim jezicima Europske unije, a hrvatski prijevod možete preuzeti u nastavku, a Vodič Erasmus+ programa dostupan je na poveznici.

Najnovije