Accessibility icon

Istarska županija osigurala sredstva za projekte ravnomjernog razvitka općina

21. srpnja 2023.

U cilju poticanja ravnomjernog razvoja jedinica lokalne samouprave na svome području, Istarska županija svake godine dodjeljuje sredstva za financiranje projekata od značaja za daljnji razvoj i unaprjeđenje života lokalne zajednice. Ove su godine sredstva dodijeljena za sveukupno 9 općina, u ukupnome iznosu od 133.000,00 EUR.

Ugovore o financiranju potpisao je župan Boris Miletić, a potpisivanju su prisustvovali čelnici općina kojima su dodijeljena sredstva: načelnica Općine Lanišće Roberta Medica, načelnik Općine Cerovlje Elvis Šterpin, načelnik Općine Lupoglav Franko Baxa, načelnik Općine Grožnjan-Grisignana Claudio Stocovaz, načelnik Općine Oprtalj-Portole Leo Bazjak, načelnik Općine Karojba Marko Lakošeljac, načelnik Općine Gračišće Ivan Jeromela, te pročelnik Kabineta župana Ivan Glušac i pročelnik Upravnog odjela za održivi razvoj dr.sc. Mirko Radolović.

Župan Miletić je tom prilikom čestitao svima na odobrenim projektima te istaknuo kako je Županija u odnosu na proteklu godinu povećala sredstva za čak više od 91%, a u odnosu na 2021. godinu više od 3 puta. Također, broj općina kojima su odobrena sredstva se povećao sa 6 na 9.

Temeljem provedenog Javnog poziva za sufinanciranje programa/projekata ravnomjernog razvitka iz Proračuna Istarske županije za 2023. godinu, odobreno je financiranje sljedećih programa/projekata:

  • Općina Karojba – rekonstrukcija interpretacijskog centra za obnovljive izvore Karojba, fasaderski i obrtnički radovi
  • Općina Vižinada – pojačano održavanje nerazvrstane ceste u naselju Filipi
  • Općina Gračišće – izvanredno održavanje ceste Gračišće – Forlani, 2. faza
  • Općina Oprtalj – sanacija zida mjesnog groba u Oprtlju
  • Općina Lanišće – asfaltiranje nerazvrstanih prilaznih cesta za naselje Klenovšćak
  • Općina Cerovlje – pojačano održavanje javne rasvjete (MO Cerovlje i Draguć)
  • Općina Lupoglav – uređenje stepenica na prilazu groblja Semić
  • Općina Grožnjan – sanacija i uređenje zida na groblju Sv. Primo kod Čirkota
  • Općina Sveti Lovreč – rekonstrukcija Društvenog doma u Svetom Lovreču

 

Najnovije