Accessibility icon

EUCF – novi poziv JLS-evima za ulaganja u razvoj održive energije

4. svibnja 2023.

Peti Poziv European City Facility (EUCF) inicijative otvoren je od 28. travnja do 30. lipnja 2023. U sklopu ovog natječaja EUCF će financirati razvoj investicijskih koncepata povezanih s provedbom aktivnosti utvrđenih klimatskim i energetskim akcijskim planovima lokalnih vlasti, u iznosu od 60 000 EUR po korisniku, za sveukupno 70 projekata.

Uvjeti natječaja

EUCF je otvoren za sve jedinice lokalne samouprave, njihove grupacije i lokalne javne subjekte koji okupljaju lokalne vlasti iz država članica EU-a, Islanda i Ukrajine.
U sklopu ovog poziva, EUCF inicijativa financira aktivnosti poput izrade studija izvedivosti, analize tržišta, analize dionika, pravne, ekonomske i financijske analize, analize rizika itd., a koje su potrebne za razvoj investicijskih koncepata.
Prijavitelji moraju imati odobren klimatski i energetski plan, odnosno SECAP (Sustainable Energy and Climate Action Plans) ili druge klimatske i/ili energetske planove.

Više informacija dostupno je na EUCF web stranici.

 

Najnovije